Wakacyjna pocztówka na ścianie

Wakacje w pełni – jedni jeszcze przed urlopem, drudzy już po… Każdy nie może doczekać się tych kilku dni spędzonych bez wibrującej komórki oraz zapełnionego terminarza. A gdyby mieć w domu wakacyjny klimat przez cały rok? Patrzeć na ścianę w pokoju dziennym, czy nawet w łazience i widzieć ukochany widok?

Niestety są takie elementy, które kojarzą się ludziom z niechlubną przeszłością – do nich zalicza się tapeta, podświetlany sufit, kamień dekoracyjny, czy fototapeta. Zapewne jest to spowodowane faktem, że Polacy potrafili zastosować dosłownie wszystko w jednym wnętrzu i dorzucić do tego ciemną, skórzaną kanapę oraz krzykliwy kolor na ścianie. Jednak proszę pamiętać, że jest to skrajny przypadek, który mam nadzieję pozostanie już przeszłością, więc nie ma co się zrażać. Każdy z tych elementów wykorzystany indywidualnie jest naprawdę ciekawym wykończeniem przestrzeni.

Z wnętrzami jest tak samo, jak ze strojem – odpowiednio dobrany dodatek potrafi dopełnić i nadać charakteru całej stylizacji. Dlatego nie ma co szaleć z ilością rozwiązań, ale z ich jakością. W związku z tym, jeżeli marzysz o tym, aby przez cały rok widzieć wakacyjny kadr to nie obawiaj się i działaj!

Chcąc zastosować fototapetę musisz pamiętać o kilku rzeczach. Podstawą jest świadomość, że będzie to główna dekoracja wnętrza – wręcz nie należy myśleć nad innymi mocnymi akcentami, aby nie powstał chaos. Warto pamiętaj, że przy dużym zdjęciu umieszczonym na ścianie warto zastosować styl odpowiedni do prezentowanego kadru – w przypadku włoskiej uliczki można śmiało pomyśleć o frezowanych frontach, czy okiennicach. Nie można zapomnieć o tym, że jest to dekoracja na co najmniej dwa lata, więc jej wybór powinien być omówiony w gronie domowników, aby nie okazało się po naklejeniu, że jest ona męcząca dla jednego z nich.

Kiedy już podejmiesz decyzję gdzie zastosujesz fototapetę i wiesz w jakim ma być stylu to możesz zabrać się za przeszukiwanie strony oferującej szeroki wachlarz zdjęć – fototapety od Uwalls. Ilość motywów jest ogromny – od wąskich uliczek i parkowych alejek, przez ceglane ściany, aż po regały wypełnione książkami. Warto być cierpliwym i uważnym, aby znaleźć to, co będzie najbardziej odpowiednie, a następnie dopasować wymiar zamawianej fototapety do swojego wyobrażenia o efekcie końcowym. W tym celu warto stworzyć fotomontaż utwierdzający w przekonaniu, że wybór jest trafny. Na koniec wystarczy złożyć zamówienie przez kreator Uwalls, czekać na przesyłkę, a po zamontowaniu cieszyć się wakacyjnym widokiem przez cały rok.

Zdjęcia: Uwalls