Przegląd brodzików

Myślisz nad zmianami w swojej łazience i już wiesz, że będziesz szukał idealnego brodzika? Jednak nie odpowiadają Ci te białe z akrylu? Nie dziwię się, chociaż są popularne przede wszystkim ze względu na cenę. Ale czy na rynku są tylko takie?

Odpowiedź brzmi: oczywiście, że nie. Tak jak w wielu innych przypadkach, tak i w tym zanim podejmie się ostateczną decyzję warto zagłębić się w temat. Opcji jest przynajmniej kilka, a wybór zależy od Twoich wymagań i… Przeznaczonych na ten cel finansów.

Tak jak już wspominałam najpopularniejszym rozwiązaniem są brodziki akrylowe. Ich zaletą na pewno jest dostępność, przystępna cena, lekkość i łatwość montażu, jednak warto sobie odpowiedzieć na pytanie, czy to są najodpowiedniejsze kryteria? Czy przypadkiem nie ma być to produkt na lata, który będzie łatwy w utrzymaniu czystości? Jeżeli tak to akrylowe rozwiązanie, które może zżółknąć, zmatowieć lub być zarysowane nie jest dobrym rozwiązaniem.

Jeżeli cenisz sobie wysoką jakość produktu to warto, abyś pomyślał o brodziku ze stali emaliowanej. Podstawowym walorem jest fakt, że trudno go zarysować czy odkształcić, a przy czyszczeniu nie trzeba szczególnie uważać na dobór odpowiednich środków. Może być to produkt naprawdę na lata, który sprawdzi się w Twojej łazience.

Kolejną możliwością są brodziki ceramiczne. Również są łatwe w utrzymaniu czystości i trwałe, dodatkowo do ich montażu niepotrzebny jest stelaż, bo same w sobie są stabilne, jednak… Ze względu na zastosowany materiał są ciężkie.

Jeżeli mimo wszystko żadne z tych rozwiązań nie spełnia Twoich wymagań to zachęcam, abyś zapoznał się z ofertą brodzików z konglomeratu. Należy rozpocząć od tego, że konglomerat jest mieszanką kamienia naturalnego, żywic i barwników, dzięki czemu jest trwały i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym nie można zapomnieć o tym, że jest przyjemny i ciepły w dotyku, a jego czyszczenie nie jest problematyczne. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy zakupić brodzik kamienny, czy z konglomeratu to zachęcam Cię do tej drugiej opcji, ponieważ…

Brodziki z kamienia są piękne, naturalne oraz potrafią na pewno być kropką nad i, ale mają też kilka mankamentów. Podstawą jest ich waga – odpowiedniki z konglomeratu są lżejsze. Poza tym niektóre kamienie mogą się odbarwiać pod wpływem zastosowanej chemii, a także potrzebować dodatkowej impregnacji i konserwacji.

Skoro już omówiłam rozwiązania, które mieszczą się w głowie to teraz coś zupełnie innego… A co byś powiedział na brodzik z drewna? Jest to produkt najwyższej jakości wykonywany ręcznie z wyselekcjonowanego drewna. Brodzik jest zabezpieczany z wykorzystaniem technologii jachtowego, co umożliwia swobodne użytkowanie. Nie jest to standardowe rozwiązanie, jednak warto znać takie ciekawostki.

Podstawą dobrego wyboru jest świadomość, że ma się jakikolwiek wybór, dlatego nie obawiaj się szukać rozwiązania najodpowiedniejszego właśnie dla Ciebie. Kiedy już wybierzesz satysfakcjonujący Cię materiał to szukaj producenta proponującego produkty najwyższej jakości, ponieważ nawet brodzik akrylowy może służyć przez lata, jeżeli będzie porządnie wykonany.

Zdjęcia: 1 | 2 | 3  | 4