Neony we wnętrzach

Gdyby tak przenieść do wnętrza klimat miasta z połowy XX wieku, kiedy to ulice rozjaśniały reklamowe neony? Po prostu puścić wodze fantazji i pozwolić się rozpanoszyć w pokoju chwytliwemu napisowi? Czy to coś ekstrawaganckiego, a może po prostu kolejna forma spersonalizowania przestrzeni?

Neon w swojej klasycznej formie miał za zadanie być reklamą świetlną. Najbardziej kojarzą się z restauracjami przy amerykańskich autostradach, chociaż w polskiej rzeczywistości również występowały, czego najlepszym dowodem są muzea, gdzie można zobaczyć często odnowione neony i dać się porwać ich urokowi.

Warto pamiętać, że historia neonów sięga poprzedniego wieku, więc nie jest to typowy współczesny produkt. Są kruche, wymagają odpowiedniego natężenia prądu, a także przez wzgląd na wykorzystanie jarzeniówki mogą wydawać specyficzny dźwięk. W przestrzeni miejskiej takie rzeczy nie są problemem, jednak sytuacja zmienia się, kiedy neon ma rozgościć się w czterech kątach. Czy w takim razie nie jest to odpowiednia dekoracja do domu?

W przypadku, kiedy jest się miłośnikiem neonów to nic nie jest w stanie zniechęcić. W końcu chce się mieć w swoich domowych pieleszach coś oryginalnego i mającego historię. Ale co mają zrobić ci, którzy chcą mieć po prostu estetyczny dodatek w pokoju dziennym czy sypialni? Na pewno nie powinni się zniechęcać i zapoznać się ze współczesną alternatywą, czyli LEDonem.

LEDon daje przyjemne światło, które doda każdemu wnętrzu uroku. Przy okazji jest bezpieczny i energooszczędny. Można skorzystać z gotowych propozycji napisów świetlnych lub stworzyć swój własny na zamówienie. Daje to olbrzymią możliwość wykreowania czegoś zupełnie indywidualnego o dowolnym kształcie, bo nie ograniczają rurki potrzebne do stworzenia klasycznego neonu. Dlatego jeżeli szukasz czegoś wyjątkowego, co będzie dodatkowym, dekoracyjnym światłem w Twoich czterech ścianach to śmiało zapoznaj się z możliwościami LEDonów.

Zdjęcia: 1 | 2 | 3 | 4 | 5