Montaż podłogi winylowej

Jesteś już przekonany o tym, że podłoga winylowa jest rozwiązaniem, które chcesz zastosować w swoim domu. Wręcz masz już upatrzony idealny model i wyobrażasz go w swoim salonie. Wszystko wydaje się dograne, więc nic tylko montować, ale… Hola, hola! Zanim przejdziesz do kładzenia podłogi winylowej musisz wiedzieć kilka rzeczy.

Sam montaż paneli winylowych jest prosty. Można go dokonać samemu i to bez większych trudności. Jednak istotne jest podłoże, na którym będzie kładziona podłoga. Musi być twarde, równe i suche. Wszelkie nierówności należy zniwelować, aby powierzchnia była gładka, jak tafla szkła. Dlaczego? Bo winyl uwydatni wszelkie nierówności znajdujące się pod nim. W związku z tym chcąc zamontować tę podłogę na przykład na już położonych płytkach (co jest możliwe) należy zaszpachlować rowki między poszczególnymi elementami.

Będąc na szkoleniu z podłóg winylowych Moduleo zobaczyłam powyższy kilkuminutowy film, który w klarowny sposób przedstawia, jak powinien zostać dokonany montaż podłogi winylowej. Udowadnia on, że najwięcej czasu zajmuje przygotowanie samego podłoża i zadbanie o jego równość, natomiast kładzenie jest kwestią wprawy i może przebiec naprawdę szybko. Warto wspomnieć, że panele winylowe są bardzo łatwe w obróbce – nie jest potrzebny specjalistyczny sprzęt. Wystarczy zapoznać się z produktem i mieć cierpliwość, aby ułożyć wymarzoną podłogę.