Fototapety dla młodego pasjonata

Uwielbiam brać udział w tworzeniu pokojów dla nastolatków, ponieważ w nich zawsze jest konkretny motyw przewodni. Póki co nie miałam do czynienia z młodym człowiekiem, który nie chciałby przemycić w swoim wnętrzu tego co kocha. Czasami jest to sport lub motoryzacja, a innym razem majsterkowanie, technologia lub muzyka. Ale zawsze jest to coś, czym ten nastolatek żyje.

Z przyjemnością obserwuję dorastających ludzi, bo zawsze mają o czym opowiadać i co pokazywać. Jedni mogą rozprawiać o piłkarzach i meczach, drudzy o kolekcji modeli samochodów, a trzeci… Na pewno o czymś, co sprawia, że godziny po szkole mijają niepostrzeżenie. I tak naprawdę nie jest dla mnie ważne czym konkretnie się interesuje, ale ile daje temu swojego serca, czasu oraz zaangażowania. Bo pasje się mogą zmieniać, jednak miłość do tego, co się robi pozostaje.

Dlatego nie ma co się przejmować tym, że w jednym roku nastolatek chce grać w koszykówkę, a w drugim jednak woli grać z kolegami w gry planszowe. W końcu szuka swojej drogi i tego, co może stanie się w przyszłości jego sposobem na życie. Ważne, aby racjonalnie wspierać młodego człowieka w jego pasjach i przy okazji pozwalać, żeby jego przestrzeń zmieniała się razem z jego życiem.

W związku z tym w ostatnim poście wspominałam o tym, że projektując pokój dla nastolatka należy nie wybierać głównych elementów (takich jak meble) pod wpływem aktualnych zainteresowań pociechy. Warto zainwestować w wygodne, komfortowe meble będące świetną bazą do dalszej aranżacji wnętrza, a dopełnieniem powinny stać się dodatki, które w razie potrzeby można zmienić bez większych kosztów.

W takim momencie można śmiało pomyśleć o fototapecie od Uwalls, która nie tylko będzie główną dekoracją wnętrza, ale również może zabezpieczyć ścianę oraz ukryć jej mankamenty i nierówności. Wybierając fototapetę warto zapoznać się z materiałami z jakich mogą być wykonane, ponieważ każdy z nich posiada inną charakterystykę. W ofercie Uwalls jest kilka tekstur, które mają indywidualne cechy wpływające na ich użytkowanie.

Poza tym wybierając fototapetę warto zastanowić się na której ścianie ją zastosować. Dobrze wyeksponowane zdjęcie pokazuje cały kontekst, więc planując zastosowanie fototapety należy znać ułożenie wszystkich mebli, aby nie okazało się, że najważniejszy element zdjęcia znajdzie się za… Szafą. To samo dotyczy montażu fototapety za biurkiem, ponieważ blat mebla będzie dzielił zdjęcie na dwie części – nad i pod, więc istotna część obrazu powinna znaleźć się nad, a nie zostać bezsensownie ucięta.

Dobrze dobrana fototapeta może stać się czymś, co nada pokojowi nastolatka tego pożądanego efektu wow. Dlatego też wybierając taką dekorację warto zapoznać się z dużą gamą możliwości na stronie Uwalls i wybrać to, co jest najodpowiedniejsze zarówno pod względem materiału, jak i samego zdjęcia.

Zdjęcia: Uwalls