Dorastająca przestrzeń

Wraz ze wzrostem dziecka powinna zmieniać się jego codzienna przestrzeń życiowa. Na początku wystarczy wygodne łóżeczko, bezpieczna komoda i komfortowy fotel dla karmiącej mamy, ale co później? Na jakie meble warto zwrócić uwagę, gdy dziecko zacznie szukać swojego miejsca do zabawy?

Czas ucieka i nikt nie ma wątpliwości co do tego, a najlepiej widać to po dorastającym maluchu. Przecież dopiero co urządzałeś pokoik dla niemowlaka… Kiedy minęły te trzy lata? Kiedy ten maluszek w kołysce stał się maluchem chcącym odkryć cały świat?! A czas nie zwalnia! Dziecko będzie ciągle rosło i chciało, aby pokój zmieniał się razem z nim.

W związku z tym warto już od samego początku świadomie urządzać przestrzeń dla swojej pociechy, żeby na przestrzeni lat po prostu wymieniać poszczególne elementy, a nie całe wyposażenie. Jak tego dokonać? O czym warto pamiętać?

Zawsze będę namawiać rodziców do wybierania neutralnych mebli. Osobiście jestem zwolenniczką białych i prostych – bez zbędnych dekoracji. Nie ma co inwestować w stylizowane szafy czy komody, bo koszt zakupu takiego mebla jest niemały, a całe wnętrze może zmieniać się za sprawą dodatków. Nawet minimalistyczny mebel może nabrać klimatu pirackiej wyspy. Jak? Za sprawą gałek, czy naklejek-przeklejek, które można dowolnie zmieniać bez niszczenia frontu.

Co jeszcze świetnie dodaje klimatu? Pompony, dziecięce abażury, plakaty, poduszki, dywaniki, zasłony, czy pledy – możliwości jest bardzo dużo, a każda z nich udowadnia, że po dwóch-trzech latach może być wymieniona na coś zupełnie innego. Dlatego warto inwestować w porządną, ponadczasową bazę, która posłuży dziecku nawet i przez dekadę, a jedynie dokupywać elementy potrzebne podczas rozwoju malucha.

W takiej aranżacji wnętrza pomaga babydeco.eu – to miejsce w sieci, gdzie znajdziesz wszystko dla swojej dorastającej pociechy. W pokoiku dla niemowlaka nie może zabraknąć łóżeczka, komody i fotela. Moim zdaniem od razu warto pomyśleć o regale i szafie tak, aby po trzech latach nie musieć szukać wszystkiego od początku. Mając taki zestaw mebli można w przyszłości skupić się na strefie spania (inne łóżko i szafka nocna), a także miejscu do zabawy (stolik wraz z krzesełkiem oraz wygodny dywan).

Myślenie przyszłościowe daje rodzicowi swobodę oraz nie powoduje niepotrzebnego stresu. W końcu porządne meble uzupełnione czasowymi dekoracjami są nie tylko przyjemne dla oka, ale także… Dla portfela i nerwów. Przecież nikt nie lubi ciągłego zastanawiania się, co powinien zmienić lub kupić.

Zdjęcia: babydeco.eu