Design: historia projektowania

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o designie? Kiedy i gdzie powstał? Jak rozwijał się przez wieki? Chcesz zobaczyć, jak zmieniały się meble i technika? Jeżeli tak to mam książkę dla Ciebie, która mnie oczarowała na tyle, że żałuję, iż nie miałam z nią wcześniej do czynienia.

Wiadomo, że w trakcie studiów człowiek ma do czynienia z różnymi wykładowcami i nie zawsze jest łatwo przyswoić informacje, które są przekazywane w różny sposób. Jednak czasami spotyka się z tak podaną wiedzą, że wręcz chce się więcej i więcej… I tak jest w przypadku książki Design: historia projektowania Charlotte i Peter Fiell.

Czasami ma się wrażenie, że design jest czymś luksusowym, czymś co jest zarezerwowane dla bogatych ludzi. Czy tak jest naprawdę? Okazuje się, że nie. Design tak naprawdę jest rozwiązywaniem problemów i pracą nad polepszeniem jakości życia.

Design: historia projektowania poprowadzi Cię przez historię designu i udowodni, że był on zawsze na wyciągnięcie ręki. I nie masz co się obawiać, że w treści będą nawiązania do innych książek, że bez głębszej wiedzy z dziedziny wzornictwa będziesz męczyć się czytając kolejne strony. Zaręczam, że tak nie będzie! Wszystko jest napisane w klarowny sposób i wyjaśnione, więc będziesz budować swoją wiedzę wraz z kolejnymi rozdziałami.

Fot. Magdalena Roeseler via Foter.com / CC BY-NC-SA