Dekoracyjne oświetlenie LED

Często spotykam się z dylematem ze strony klientów, czy oświetlenie LED nie jest kiczowate, albo czy pasuje do ponadczasowego wnętrza. Jeszcze jakiś czas temu zawahałabym się, bo LED kojarzyło się z chłodnymi, nowoczesnymi wnętrzami, ale te czasy minęły.

Kolorowe, widoczne oświetlenie LED na szczęście powoli przestaje istnieć w głowach Polaków. Bardzo się cieszę, że zaczyna być wstydliwym tematem tabu podczas urządzania wnętrz. Teraz paski LED stają się przyjemną kropką nad i w formie wykończenia wnęk w ścianie, szpar w suficie, podświetleń schodów, czy też wezgłowia łóżka. Już nie są traktowane jako synonim dyskotekowego pokoju dziennego, a dekoracyjne, subtelne oświetlenie dekoracyjne.

O czym warto pamiętać decydując się na zastosowanie dekoracyjnego oświetlenia LED? Przede wszystkim o wyborze odpowiedniej barwy – powinna być ciepła, przyjemna, sprzyjająca domowej atmosferze relaksu. Poza tym ilość pasków LED powinna być przemyślane – moim zdaniem lepiej zastosować małą ilość w odpowiednich lokalizacjach, niż zamontować je dosłownie wszędzie. I na koniec warto zwrócić szczególną uwagę na sposób samego montażu pasków LED – powinny być one niewidoczne.

Fot. Paragon Apartments via Foter.com / CC BY