Czy szezlong jest dla Ciebie?

Zastanawiasz się, jakie meble będą odpowiednie do Twojego pokoju dziennego? Chcesz, żeby na pewno były bardzo wygodne, ale też ładne i wpisywały się w wybraną stylistykę? Czy koniecznie musisz myśleć o kanapie i fotelu?

Pokój dzienny jest sercem domu, gdzie spędza się czas z rodziną, relaksuje po dniu pracy i organizuje sobie czas wolny. W związku z tym musi często łączyć różne funkcje: reprezentacyjną, relaksacyjną, ale i być miejscem do przechowywania prywatnych bibelotów, książek, czy oglądania telewizji. Dlatego też wnętrze powinno być pełne komfortowych, estetycznych mebli sprawiających, że codzienność będzie prostsza i przyjemniejsza. Często ludzie decydują się na standardowy zestaw: kanapa, stolik kawowy, komoda, regał i szafka pod telewizor, jednak czy nie można odrobinę zaszaleć i pomyśleć o zupełnie innych rozwiązaniach?

Oczywiście, że można! W pokoju dziennym doskonale sprawdzają się przyścienne konsole, stoliki pomocnicze, pufy, tapicerowane ławki, kredensy, parawany, a także szezlongi. I to właśnie na tych ostatnich chciałabym się dzisiaj skupić.

Pierwsze szezlongi pojawiły się we Francji w XVII wieku. Wtedy były elementem wnętrz arystokracji – charakteryzowały się zdobionymi nóżkami, rzeźbieniami i były obite drogimi materiałami. W związku z tym długo kojarzyły się z luksusem i czymś niedostępnym. W dzisiejszych czasach szezlongi są uważane za przejaw designerskiej duszy, bo ich forma zmieniła się i stała się bardziej minimalistyczna. Jednak mimo wszystko pozostał to mebel dla ludzi, którzy posiadają wnętrza o niemałym metrażu i lubią wygodę. Szezlongi są meblami, które powinny grać pierwsze skrzypce we wnętrzu, ponieważ ze względu na swoją specyfikę najlepiej wyglądają wyeksponowane i zaaranżowane. Jest to mebel dla użytkowników lubiących samotne, wygodne wypoczywanie podczas czytania, bo trudno zrelaksować się na nim we dwoje.

Przez te kilka wieków szezlongi przeszły metamorfozę i aktualnie na rynku jest wiele modeli, które niekoniecznie kojarzą się z arystokracją. Kilka ciekawych propozycji można znaleźć na stronie kdcmeble.com które mimo wszystko hołdują ekskluzywnej wygodzie. Jednak jeżeli chciałbyś coś bardziej minimalistycznego to nie zrażaj się i szukaj – na pewno znajdziesz.

Zdjęcia szezlongów: kdcmeble.com