Brodzik czy odpływ liniowy?

Planujesz remont swojej łazienki i chcesz mieć modnie? Dlatego też planujesz kabinę walk-in i odpływ liniowy? Ale czy to dobra decyzja na lata? Czy jednak nie lepiej postawić na sprawdzony brodzik?

Uwielbiam minimalistyczne, stonowane rozwiązania, które pozwalają cieszyć się fakturą materiału. W związku z tym niekoniecznie marzę o wstawianiu białego brodzika na czarnych płytkach… Koszmar, prawda? Ale… To przeszłość i warto mieć to na uwadze, bo ilość rozwiązań może przyprawić o zawrót głowy.

Aktualnie jest sporo materiałów z jakich mogą być wykonane brodziki (m.in. stali, kompozytu), co pozwala na wręcz idealne połączenie płytek z samym brodzikiem. Czy nie przesadzam? Nie, ponieważ współczesne rozwiązania są na tyle niskie, że… Mogą zrównać się z podłogą. Skoro już wiesz, że biały, akrylowy, wystający brodzik to przeszłość to teraz warto wymienić zalety współczesnych stalowych propozycji:

  • mogą posiadać powierzchnię antypoślizgową
  • trudno je zarysować, czy odkształcić
  • nie zmieniają koloru
  • mogą posiadać dodatkową powłokę ułatwiającą utrzymanie w czystości

Jeszcze nie tak dawno byłam zwolenniczką odpływów liniowych, jednak… Przekonały mnie powyższe zalety, bo mimo wszystko o przestrzeń wyłożoną płytkami trzeba bardzo dbać, aby była higieniczna i odpowiednia dla dzieci czy osób starszych. Poza tym montując brodzik mamy pewność, że woda nigdzie nie będzie się zbierać, ani zalegać, co może się zdarzyć przy zrobieniu nieodpowiedniego spadu. W związku z tym wszystkim jestem za… Brodzikiem. U mnie wygrał definitywnie, chociaż musi być dopasowany do wnętrza, a także podłogi. Powinien być jej dopełnieniem, a nie czymś wybijającym się na jej tle.