BlogInTalk – Katowice

Sobota, dwunasta w samo południe, centrum Katowic, kawiarnia KAFEJ. Spotkanie, którym byłam zarówno zaciekawiona, jak i delikatnie zestresowana.  

Warto zacząć od samego początku: BlogInTalk to inicjatywa podjęta przez Magdę i Piotra z Blogów Wnętrzarskich. Polega ona na cyklu sześciu spotkań w różnych miastach Polski w trakcie których blogerze wnętrzarscy nie tylko wymieniają się swoimi doświadczeniami, ale i po prostu integrują. Tematem przewodnim sobotniego spotkania było pytanie: Dobry blog, czyli jaki? Pytanie teoretycznie proste, ale w praktyce sprawiające sporo problemu.

Fot. Fotoplastykon
Fot. Fotoplastykon

Kto szukał odpowiedzi? Oczywiście śląscy blogerze wnętrzarscy, którzy okazali się nie tylko kreatywni, ale i bardzo mili, więc początkowy stres w miarę szybko minął. Każdy blog jest inny tak samo, jak i każdy człowiek, ale to co nas wszystkich łączy to na pewno zamiłowanie do ogólnego pojęcia, jakim jest wnętrze.

A jaki jest dobry blog? Po sobotnich stwierdzeniach i przemyśleniach pozostałych uczestników dochodzę do wniosku, że po prostu… Nie wiem. Jednak przy okazji postanowiłam sobie, że znajdę odpowiedź na to pytanie dla siebie samej i postaram się wprowadzić do swojej internetowej przestrzeni odpowiednie zmiany.

Na koniec dziękuję wszystkim i każdemu z osobna za inspirujące popołudnie. Mam nadzieję, że będzie więcej okazji do spotkań.

 Fot. basheertome via Foter.com / CC BY